Sveiki visi, aš Jordan Massey, žaidimo eigos WvW komandos programuotojas žaidime Guild Wars 2. Paskutinius kelis mėnesius mano darbas buvo įvesti WvW idėjas kurias pateikė mūsų dizaineriai. Šiandien aš norėčiau jums papasakoti apie būrius (squad). Tiesą pasakius, tai yra, ką jūs turite pamatyti savo akimis, taip kaip įvertinti šitą viską galima tik realiomis žaidimo akimirkomis, bet laikas prispyrė papasakoti ir apie tai raštu. 

Kas yra būriai?

Būriai, tai komunikacijos sunkumų sprendimas, kuriuos mes patyrėme ankstesniuose WvW rėžimo testuose. Komunikacija – neatskiriama dalis, būtina, jeigu jūs norite įgauti pranašumą mūšio lauke, o mūsų esami kanalai tuo metu nevisiškai atitiko mūsų poreikius. Komandinis pokalbių langas labai stipriai apkrautas, taip kaip visi, kurie randasi žemėlapyje gali jame rašyti, rezultatas, per daug ten pasidaro triukšminga. Iš kitos pusės, komandos, kurios susideda iš penkių žmonių, labai mažos. Kad likviduoti šią problemą, mes padarėme būrių sistemą, kuri leidžia aprūpintį ryšiu, platesniu mastu, negu grupės, bet duoda didesnę naudą negu komandose.

Būrys susideda iš pilnavertiškos struktūros, su vienu vadu ir nariais. Kiekvienas būrys turės savo asmeninį pokalbių kanalą, kuri matys vis dalyvaujantys, bet ten gali rašyti tik vadas. Likusieji gali matyti ką rašo vadas, bet negalės jam atsakyti.

O be to, būrių vadai gaus priėjima prie ypatingo žymėjimo, kurį jie galės panaudoti žemėlapyje. Vis dalyvaujantys nariai galės pamatyti šias žymes žemėlapyje ir kampose. Žymės reikš sekančias reikšmes – „puolimas“ „apsauga“ „resursų pristatymas“ „susirinkimo vieta“.

Mes būrio pokalbių kanalą padarėme vienpusį dėl to, kad noras buvo jį padaryti maksimaliai paprastu. Mes aptarinėjome sudėtingas sistemas, bet nusprendėme, kad jos bus per sunkios naudojime ir sunkiai įsisavinamos žaidėjams. Prisijungimas prie būrio vyksta labai parastai ir greitai ir leidžia žaidėjams matyti tikslius jiems užduotus taikinius ir iškarto pereiti prie veiksmų. Būrio nariai nesijaus vieniši ir pasimetę didelėje WvW  rėžimo teritorijoje.

Būrio valdymas

Prisijungimas prie būrio toks parastas, taip pačiai kaip pasiųsti žinitę grupei. Paprastai išsirinkite žmogų, kuris jau randasi būryje, ir paspauskite su dešiniu pelės klavišu ant jo portreto. Jeigu jis randasi būryje, jūs pamatysite pasirinkimą kurį pasirinkus jus prijungs prie būrio. Paspauskite ant jo ir jūs jau būryje! Vadui nereikia patvirtinti jūsų prašymo prisijungti prie būrio – jūs galėsite prisijungti arba išeiti bet kuriuo metu. Nesvarbu, ką jūs pasirinksite – ar būrio vadą ar parastą būrio narį. Jūs prisijungsite prie to pat būrio, kuriam randasi žaidėjas, kurį jūs pasirinkote, taip kad jums nereikės jaudintis dėl komandos paieškos, kad prisijungti prie būrio. Meniu turi nedidelę greito prisijungimo prie būrio valdymo panelę. Jos pagalba jūs lengvai galėsite pasitraukti iš būrio, jeigu užsimanysite prisijungti prie kito, arba baigti žaidimą.


„Prisijungimas prie būrio toks parastas, taip pačiai kaip pasiųsti žinitę grupei.“


Tą pačią panelė jūs galėsite naudoti jeigu patys užsimanysite tapti vadu. Kaip jūs esate ne būrio sudėtyje, jums bus suteikta galimybė jį padaryti. Kaip sukursite būrį, jūs automatiškai tapsite jo vadu. Jūs gausite specialius žymeklius žemėlapiui, o virš jūsų galvos atsiras specialus ženkliukas, kurio dėka žaidėjai galės jus atpažinti, kad jūs – būrio vadas. Šis ženkliukas yra nematomas kito būrio nariams, bet jis matomas jūsų būrio nariams. Tapus vadu, jums bus suteikiama galimybe rašyti būrio kanale ir žymėti žemėlapį specialiais ženklais. Tik nepamirškite, kad būrio vadai – tai didelė atsakomybė. Ir reikia užsitarnauti norint tapti vadu.

Pagrindinėse tvirtovėse žemėlapyje, o taip pat didžiuosiuose miestuose, jūs rasite prekeivį Strategijos Meistrą (Master Strategist). Už nemažą aukso sumą, jūs galėsite įsigyti vadovėlį, kuriuo pasinaudojus jūs gaunate galimybe tapti vadu iškarto. Ta galimybė nedings, taip kad vadovėli reiks pirkti tik vieną kartą, žinoma kiekvienam personažui. Šis vadovėlis kainuoja daug todėl, kad mes nenorime, kad vadais taptų tie, kurie vadovavimu visiškai nesusidomėją. O be to, didelė kaina padaryta tam, kad vadai taptų tie kurie gerai žino žaidimą. Mes nusprendėme, kad auksas, tai geriausia tinkamas apribojimas, negu personažo lygis, taip kaip tokiam atvejui įgudę žaidėjai, sukūrę naują personažą, galės iškarto nusipirkti vadovėlį — taip kaip pas juos jau bus prikaupta aukso.

Netik dėl WvW

Visi šie dalykai, komunikaciją daro paprastesne ir patogesne būnant WvW rėžime, bet jie taip pat bus naudojami ir PvE rėžime, dideliems dinaminiams įvykiams. Dėl to būrių sistema veikia ir WvW ir PvE rėžimuose. Sistema veikia vienodai abiejuose rėžimuose, taip kad nesvarbu, ar puolate jūs pilį, ar rodote drakonui kur vėžiai žiemoja, jūs galėsite sukurti būrį, kuris padės jums atlikti užduotį. Mes tęsime šios sistemos šlifavimą ir koreguosime ją prireikus, kad įsitikinti, kad ji aprūpina tuo, kas būtina ir atlieka pilnai savo paskirtį. Ir aš laukiu iš visų vadų, kad jie drąsiai ves savo karius mūšio lauke.