Treitų apžvalga

Treitų apžvalga Guild Wars 2Sveiki! Mano vardas Benas Mileris, aš žaidimo Guild Wars 2 dizaineris. Kol Erikas ir Kolinas  buvo užimti dienoraščio internete rašymu, mes darėme vieną mažą sistemą pavadinimu traits (trait – asmenybės bruožas, asmens savybė. Toliau tekste – treitai). Buvo nemažai klausimų ir diskusijų apie treitus forumuose. Kas tai yra? Kaip juos gauti? Aš ruošiuosi atsakyti į šiuos du klausimus iškarto dabar.

Kas yra treitai?

Kalbant apskritai, treitai yra tai, kas jums leidžia daryti geriau tą, ką jūs išsirinkote. Jūs dedate tam tikrą treitą, kad pakeistumėte kai kuriuos savo sugebėjimus ir įgūdžius. Po to, kai įsisavinsite kai kuriuos treitus, jie taps vieni iš pagrindinių komponentų, kuriant pagrindinį bildą (bildas – įgūdžių rinkinys) jūsų personažui.

Treitų gavimas

Taigi, kaip jūs galite gauti treitus, kad pasidarytumėte savo „bildą“? Geras klausimas.


„Jūs gausite treitus, atlikdami užduotis, išmėtytas po visą pasaulį“


Jūs gausite juos, kai atliksite užduotis, skirtas jūsų profesijai, kurios bus išdėliotos po visą pasaulį. Pavyzdžiui, jūs atėjote į svetainę ir įkalbinote keistą nepažįstamąjį papasakoti jums istoriją apie paslaptingą tomą, pilną paslaptingų žinių. Arba jūs keliaujate po Divinity’s Reach, metate iššūkį legendinių kardų meistrui.

Kiekvienas personažas vykdo savo asmeninius veiksmus, kuriuos reikia padaryti, kad gautų treitą. Kariai treniruojasi fiziškai, valgo arba dainuoja. Elementalistai, iš kitos pusės, ieško senų žinių, uždarytų senoviniuose tomuose arba tam tikrose vietose, kurios stiprios savo elementais. Įvairūs išbandymai, būtini, norit gauti treitą, pabrėžia unikalius jausmus, priklausančius nuo profesijos, ir tai labai pagyvina žaidimo procesą.

Jūsų jėgos augs, kai bus išpildytos šios užduotys, kurios labai gerai vysto jūsų personažo asmenines linijas. Nugalėtas kardų meistras išmokys jus fechtavimo įgūdžių, leisdamas išsirinkti treitą „Sugebėjimas valdyti ginklą“. Mistinio tomo suradimas leis jums atverti magiškos energijos sugebėjimus.

Bildas ir Treitas

Bildai – tai vienas iš dalykų, kurie Guild Wars  žaidimą daro unikaliu ir tai, kuo mes rūpinomės labiausia, kurdami Guild Wars 2. Tiems, kas nežino, kas yra  „bild“ – tai treitų, įgūdžių ir atributų, veikiančių kartu, kombinacija. Nežiūrint į tai, kad žaidime bus maždaug apie 100 treitų kiekvienai profesijai, tai jų pas jus bus dar daugiau, ir jūs galėsite tai pritaikyti vienam personažui reikalingiausiu esamu momentu iš visų kitų.

Treitai yra labai svarbūs jūsų personažui, renkantis žaidimo stilių

Kiekvienas personažas turės savo treitų rinkinį ir jų vystymosi liniją. Kiekviena treitų vystymosi linija turi pagrindinę ir papildomas kišenes panelėje. Karys turi dvi pagrindines linijas – Jėgą ir Taktiką, ir taip pat atskirtas vystymosi linijas kiekvienam ginklui, kuriuos jie gali panaudoti. Kai jūs gaunate kokį nors treitą, jūs įstatote jį į vieną iš šių linijų, kuri stipriai veikia personažą.

Ankščiau mes kalbėjome apie įgūdžius žaidime Guild Wars 2 ir apie tai, kaip jūs galite išsirinkti savo gydomuosius, elitinius ir naudingus sugebėjimus. Dabar atėjo laikas pridėti treitus į šią sistemą. Apačioje aprašytas aukšto lygio kario bildo pavyzdys.

Įsivaizduokite, kad prasidėjo kažkoks tai įvykis. Gigantiški šernai banditauja miške, ir jūsų būrys nusprendžia imtis šio reikalo. Čia reikalingas bildas, padidinantis jūsų ir visos grupės daromą žalą.


„…žaidime yra daug daugiau treitų, negu jūs galėsite panaudoti juos vienam personažui…“


1 Žingsnis: Išsirinkite ginklą. Ginklas, kurį laiko jūsų personažas, tai pagrindinis faktorius, kuris apibudina jūsų žaidimo stilių. Taigi paimkime kardą, universalų ginklą, kurio dėka atsiras grandinė iš trijų pagrindinių įgūdžių (Sever Artery – nutraukti arterijas, Gash – gili žaizda, и Final Thrust – užbaigtinas smūgis), greita pasikartojanti ataka, daranti žalą mažoje aplinkoje (Flurry – škvalas) ir įgūdžiai, leidžiantys greitai sumažinti atstumą iki priešo (Savage Leap – pasiutęs šuolis). Į kitą ranką aš galiu paimti karinį ragą dėl karinių „bufų“, bet aš padarysiu tai savo papildomu naudingu įgūdžiu. Vietoje to aš paimsiu antrą kardą, kad padidinčiau savo daromą žalą. Praktikoje jums reiks dar paimti alternatyvų ginklą, kurį galėsite persijungti mūšio metu – tarkim, tai yra ilgas lankas, naudojamas ilgų atstumų atakoms.

2 Žingsnis: išrinkite geriausius sugebėjimus. Paimkime pagrindinį įgūdį, Healing Surge (Gydanti banga), kuri duoda jums gydymą ir adrenaliną. Adrenalinas daro papildomą žalą ir leidžia naudoti galingas atakas dažniau, taigi šitam bildui jis idealiai tinka.

3 Žingsnis: išsirinkite naudingus ir elitinius sugebėjimus. Jūs galite išsirinkti „On My Mark“ (sumažina priešo šarvų stiprumą ir perkelia sumažintą stiprumą jums), For Great Justice (sąjungininkams suteikia pyktį ir stiprumą) ir Frenzy (padidina adrenalino gavimą). Elitiniu įgūdžiu aš pasirinkau Karinį Standartą (uždeda sąjungininkams daug stiprių „bufų“).

4 Žingsnis: pasirinkite savo treitą. Čia jūs galite pradėti fokusuotis į savo žaidimo stilių ir stebėkite atidžiai į tai, ką jūs dedate į kiekvieną treitų liniją.

Jėga: Išsirinkite treitą, kuris padidins jėgą, tada jūsų atakos artimoje kovoje darys daug daugiau žalos.

Taktika: Tuo metu kaip „kutensite“ gigantišką šerną, būtu labai nuostabu, kad būtų galima keisti greitai ginklą, todėl pasirinkite treitą „Ginklo Meistras“, sumažinantis keitimosi laiką tada, kai keičiamas ginklas. Be to, pasirinksime treitą, kuris padidina  taikinių ant kuriu bus naudojamas šaukimo įgūdis, kiekį ir padidina laiką jūsų baneriųi.

Kardas: Pasitrinksime „Kardo Meistras“ tam, kad dar daugiau padidintume daromą mūsų žalą, o taip pat treitą, kuris padidins šansą įgūdžiui Final Thrust padaryti kritiniam smūgui.

Ilgas lankas: Iš to, kas leidžiama, pasirinkime patį paprasčiausią – žalos padidinimas.


„Eikite į priekį, ieškokite nuotykių ir naudokite treitus ne dėl gėrio ar blogio, o dėl lankstumo ir įdomumo“


Mes norime, kad eksperimentai su treitais būtų įdomūs ir patrauklūs, dėl to mes padarėme treitų pasikeitimo taisykles labai lanksčias. Jūs galite juos pasikeisti visiškai nemokamai ne mūšio metu. Tai yra, „eigoje“ eksperimentuoti ir aiškintis – kas veikia gerai, o kas ne, nesant mieste ir nesijaudinant apie tai, ar užteks jums tam pinigų.

Nesvarbu – ar keliaujate po Tyriją, stengdamiesi sustabdyti drakonus, ar kovosite su kitais žaidėjais PvP zonoje – jūs galėsite eksperimentuoti su treitų sistema bet kuriuo laiku, o tai leis pajusti jums tai, kad jūs patys įsisavinate profesiją, kurią pasirinkote.

Jums visiems, kurie tapsite herojais: Eikite pirmyn, ieškokite nuotykių ir naudokite treitus ne dėl gėrio ar blogio, o dėl lankstumo ir įdomybės.

Straipsniai apie Mūšį:

Pirma dalis: sugebėjimai
Antra dalis: ginklai, rasės ir profesios
Treitų Apžvalga
Gydymas ir mirtis