Užvakar įvyko nedidelė video konferencija, kurios metu kūrėjai atsakinėjo į žaidėjų klausimus ir dalinosi truputį smulkesne informacija apie būsimus pasikeitimus žaidime Guild Wars 2. Žemiau išverstos įdomiausios konferencijos vietos. Pilną video konferencijos įrašą galite pasižiūrėti čia.

Pirmoje konferencijos dalyje kūrėjai pasakojo apie būsimą atnaujinimą:

PvE – perspektyvos
– Pasirodys nauja dieninė ir mėnesinė sistema.
– Pasirodys naujas pasiekimų tipas, sukurtas dėl žaidėjų tam, kad juos įtrauktų į žaidimą kaip grupę (pavyzdžiui – sąjungininkų prikėlimas arba pagalba priešo nužudymui, kai sąjungininkai yra išsekimo būsenoje).
– Sudominti žaidėją grįžti į senas vietoves (einami mėnesio pasiekimai, kurie reikalauja „puzlių“ perėjimo – kaip tik šios sistemos startas).
– Naujo tipo turinys gildijoms – 4-5 skirtingi turiniai, kurie atsiras specialiai gildijoms (o tai įtrauks arba paveiks kitus žaidėjus masiniam dalyvavimui).
– Naujų atnaujinimų pridėjimas į gildijos ekonomiką (guild economy) ir apdovanojimų pridėjimas gildijos nariams (bus galima rodyti\girtis).
– daugiau kaip 100 naujų apdovanojimų, kurie bus pririšti prie pasiekimų sistemos, skirtos tam, kad žaidėjai galėtų girtis savo pasiekimais.
– Nauji Ascended daiktai, kurie bus pasiekiami ne tik požemiuose.

Požemių filosofija
– Pakankamai globalūs pasikeitimai visuose požemiuose. Pirmas žingsnis – panaikinti galimybę „rašinimą“ nuo „respo“. Daugiau nebegalėsite pasinaudoti prisikėlimo tašku (waypoint), jeigu kuris nors draugas yra kovoje požemyje.
– Atitinkamai kai kurių požemių sudėtingumas bus sumažintas taip, kaip dabar yra sutinkamos vietos, kuriose neįmanoma pereiti, nepasinaudojus „rašinimo“ nuo „respo“ taktika.
– Nauji apdovanojimai (kol kas jokio smulkios informacijos).

Grupės paieška
– Šiuo momentu mes dirbame ties grupės paieškos sistema. Jis veiks ne tik požemiuose, bet ir sPvP, PvE ir t.t. Bendrai – leis ieškoti grupės užduočiai įvykdyti paprasčiau ir lengviau.

sPvP
– Vyksta darbas su asmeninėmis arenomis. Šiuo momentu vyksta poliravimas ir klaidų taisymas.
– Vyksta darbas su Lyderių sąrašais.
– Kovų organizavimo sistemos pagerinimas – jūs žaisite su jūsų lygio priešu.
– Nauja turnyrų sistema – komanda prieš komandą. Reikalaus mokesčio už dalyvavimą, bet mažiau, negu pilnavertis turnyras iš 8 komandų. Laimėtojų komanda pasilieka žaidime, pralošę grįžta į Hall of the Mists. Šio tipo turnyras kol kas vyks tik Temple of Silent Storm žemėlapyje.
– Bus pridėti nauji PvP šarvų apipavidalinimai, tarp jų bus net tokie, kuriuos bus galima panaudoti  PvE,
smulkesnė informacija artėjančiose naujienose.

WvW
– Nauja jūsų personažo vystymosi sistema, apdovanojimų vystymosi sistema.
– Pagrindinė užduotis – duoti pajusti progreso jausmą ir pritraukti daugiau žmonių į WvW.
– Bus pridėti nauji PvP šarvų apipavidalinimai, tarp jų bus net tokie, kuriuos bus galima panaudoti  PvE ir  PvP. (matomai juos bus galima gauti kaip ir sPvP, taip ir WvW režimuose)
– Bus išspręsta problema dėl priešų neužkrovimo.

AoE sugebėjimų balansas
– Problema, kuri yra pastebėta ir WvW, ir sPvP – tai labai dažnai yra naudojami AoE įgūdžiai (įgūdžiai, daro žalą apibrėžtoje aplinkoje). Šiuo momentu AoE labai stiprūs.
– Atitinkamai mūsų laukia AoE įgūdžių efektyvumo sumažinimas, kūrėjai planuoja maksimaliai juos suvienodinti taip, kad darytų žalą vienam taikiniui. Pavyzdžiui, tokia situacija, kai jūs vienu įgūdžiu padarote 10 vienetų žalos vienam taikiniui, o kitoje situacijoje, su tokiu pat laiko praradimu, jūs padarote 8 vienetus žalos per sekundę 5 taikiniams. Kūrėjai nenori, kad AoE naudojimas prieš vienetinį taikinį būtų laikomas naudingesniu.
– Vienas iš pagrindinių  AoE pasikeitimų – padaryti profesijas tokias, kurios būtų truputį geresnės vienatiniams taikiniams už esamas AoE.

Treitų balansas ir profesijų ginklai
– Kūrėjų užduotis – padaryti taip, kad su kiekviena profesija būtų galima žaisti savo stiliumi ir turėti savo žaidimo manieras. Pavyzdžiui, tik mesmeras ir vagis turi nematomumą, o kitos profesijos turi gynybinius sugebėjimus, kurie kompensuoja nematomumą.
– Papildant AoE įgūdžių efektingumą, bus padarytas testas su kiekvienos profesijos galimu „bildu“. Kūrėjai nori patempti į viršų silpnesnius esamus „bildus“. Tikslas –kad kiekviena profesija turėtų 5-6 funkcionuojančius ir lygius pagal efektyvumą „bildus“.

Antroje dalyje kūrėjais atsakinėjo į klausimus, kuriuos uždavė žaidėjai oficialiame forume.

Ką jūs turėjote mintyse WvW progresas?
– Mes norime, kad žaidėjai motyvuotai norėtų ginti tvirtovę, prisijungti prie kovos ir atsiplėšti nuo pagrindinio „zergo“.
– Mes apdovanosime žaidėjus individualiai tam, kad žaidime atsirastų tikslas o ne tik serverio vieta lentelėje.

O kaip bus su fraktalais?
– Pridėta galimybė prisijunti po „rekonekto“, atsirado galimybė fraktalų sunkumą nusistatyti pagal aukščiausia lygį turintį žaidėją grupėje. Ir be to jūs vistiek gausite atlygį, kurio gavimas priklausys nuo jūsų lygio (pavyzdžiui, jeigu jūsų fraktalų lygis 9, o jūs perėjote 20 lygį – jūs gausite atlygį, kaip už 9 lygį).

Ar bus pasikeitimų dinaminiuose įvykiuose?
– Mėnesio pabaigoje bus pakeistos Orr vietovės – nauji efektai, supanti aplinka, nauji apdovanojimai.
– Vyksta darbas su istorijomis – tarp naujo turinio pridėjimo per atnaujinimus, mes pridėsime naujų dinaminių įvykių, naujas galimybes gildijoms  ir t.t.

Ar bus galima matyti priešų vardus WvW režime?
– Kol kas ne, mes norime, kad priešą jūs jaustumėte kaip ištisą masę, o ne individualius žaidėjus. Bet mes neatsisakome šios idėjos visai.

Ar bus naujos ginklų kombinacijos skirtingoms profesijoms ateityje? (Pavyzdžiui, elementalistas su kardais?)
– Geras klausimas. Ateityje galite tai pamatyti. Negaliu papasakoti daugiau.

Ką reiškia „padaryti bosą įdomesniu“?
– Pavyzdžiui — skirtinga mechanika įvairiuose lygiuose priklausomai nuo gyvybės kiekio. Kaip pas kai  kuriuos bosus iš fraktalų. Pas mus atsirado nauji instrumentai, kurie leis pakeisti bosams elgesio scenarijų.

Ar bus galima gauti ascended daiktus WvW režime?
– Mes aptarinėjame šią idėją. Greičiausiai, taip.

Suasmenintos arenos – ar bus nauji režimai šiai sričiai? Ar bus jie mokami?
– Taip, jie bus mokami, jums reiks išsinuomoti jas pas mus.
– Jūs negalėsite padaryti visiškai naują žaidimo režimą, bet jūs galėsite naudotis kai kuriomis funkcijomis.
– Mes žinome, jūs norite tokio režimo, kaip vėliavos atėmimas/užkariavimas ;).

O kaip dėl GvG – gildija prieš gildiją?
– Mes tai planuojame kaip kažką daugiau, negu 5×5 komandų susirėmimą.
– Gildijų susirėmimai gildijos salėje (Gild Hall) — jūs turite vėliavą, gildijos lordą ir t.t. kaip GW1…
(bus, bet nežinia kada 🙂)

Ar jums neatrodo, kad kaip kurios profesijos nevisiškai subalansuotos?
– Mes dirbame toje srityje. Tam tikri bildai yra labai stiprūs, mes kaip tik dabar juos peržiūrinėjame. Mesmerių portalai mums kelia šiokius tokius sunkumus.

Tai ne viskas, kas buvo kalbama interviu, tai tik labai įdomūs aspektai, žiūrint mano akimis.
Laukiame naujienų ir atnaujinimų