Džonatanas Šarpas apie (artimiausią) PvP ateitį žaidime Guild Wars 2

Čia, ArenaNet būstinėje, mes, galima sakyti, liguistai pasinėrę į mūsų žaidimą. Mes norime, kad Guild Wars 2 taptu geru žaidimu, ir kad žaidėjai mėgautųsi juo. Ir jeigu tobulybės pasiekti neįmanoma, mes išties sieksime jos dėl to, kad būtume prie jos!

Norėdami padaryti žaidimą geru, mes nuolat renkamės keletą variantų. Kartais jų būna labai daug. Mes imame idėją, sukuriame ją, testuojame, tada padarome pakeitimus, vėl testuojame, vėl padarome pakeitimus, ir dar kartą testuojame, pašaliname tai, kas nepasiteisino, ir vėl testuojame … na, jūs turbūt supratote.

Todėl, kai mes sakome „kada bus padaryta“, mes tai ir turime galvoje. Mes nenorime sakyti nieko, apie ką nors, kol tai nebus pabaigta, todėl, kad tai gali ir pasikeisti. Mums gali ateiti į galvą įdomesnė idėja, mes galime gauti rezultatus, dėl kuriu viena ar kita funkcija gali būti perdaryta, arba testavimo metu mes galime pritaikyti kitą sprendimą, kuris bus daug geresnis, negu originali idėja. Taip vyksta žaidimo tobulinimas. Mes nenorime pasakoti jums apie ką nors per anksti, o po to keisti tai. Mes nenorime jums duoti tuščius pažadus. Mes geriau jums pasakosime apie tuos dalykus, kai jie bus padaryti galutinai. Ar bus pas mus viskas idealu? Jokiu būdu. Bet tai ir toliau lieka mūsų taikiniu.

Struktūrinis PvP (sPvP) — tai viena iš pagrindinių Guild Wars 2 žaidimo dalių, ir tai tikrai milžiniška dalis. Ypatumai, kuriuos mes ruošiame pridėti į sPvP paimdami analogus, panašūs į Aisbergus. Jų yra labai daug, ir mes negalime apie juos visus jums papasakoti šiai dienai. Kaip ir su kitais žaidimo momentais, mes pasakosime apie sPvP ypatumus tuomet, kai jie bus paruošti. Mes išleidome žaidimą tik su raktinėmis funkcijomis, nes likusi begalė funkcijų išleidimo dieną paprasčiausiai buvo nebaigtos. Bet dabar mes norime papasakoti jums apie artėjančius papildymus, kurie buvo paslėpti po aisbergo viršūnėmis.

Pradžiai pakalbėsiu apie nemokamus automatinius turnyrus, apie mokamus automatinius turnyrus ir apie jų skirtumus. O po to pakalbėsime apie kitus ypatumus individualizuotose arenose.

Nemokami automatiniai turnyrai

Nemokami automatiniai turnyrai yra tai, ką mes galime žaisti jau dabar. Daugumas žaidėjų (įskaitant ir mus pačius), seniau jau juos išbandė ir, sprendžiant pagal jūsų atsiliepimus, jie jums patiko. Nemokami automatizuoti turnyrai yra skirti naujiems žaidėjams, kuriems leista susiformuoti savo komandas ir pabandyti laimėti nuostabius apdovanojimus. Jūs šiuose turnyruose galite dalyvauti taip pat ir vieni, automatiškai prisijungdami prie komandos, kuriai trūksta žaidėjo. Idėja yra tokia, kad šie turnyrai yra atviri visiems, ir tai leis vieniems naujokams susidurti su kitais naujokais.

Kai žaidėjai pasigaląs savo dantukus nemokamuose turnyruose, mes galvojame, kad jie galės pereiti prie mokamų turnyrų, kur konkurencija tampa dar įdomesnė.

Štai nemokamų turnyrų apdovanojimų apžvalga:

1 Vieta – 1 Gold Free Tournament Reward Chest, 300 glory, 300 rank points
2 Vieta – 1 Silver Free Tournament Reward Chest, 200 glory, 200 rank points
3 Vieta – 1 Copper Free Tournament Reward Chest, 100 glory, 100 rank points
4 Vieta – 1 Copper Free Tournament Reward Chest, 100 glory, 100 rank points
5 Vieta – Apdovanojimų nėra
6 Vieta – Apdovanojimų nėra
7 Vieta – Apdovanojimų nėra
8 Vieta – Apdovanojimų nėra

Kaip matote, komandos, kurios užėmė keturias pirmas vietas, gauna šlovės taškų (glory), kuriuos galima panaudoti estetiniam vaizdui pagerinti Heart of the Mists regione, rango taškų, kas leis jums tapti „kietesniais“, ir skirtingų tipų skrynias su apdovanojimais.

Mokami automatizuoti turnyrai

Po to, kai žaidėjai apsipras su tokiu žaidimu ir susipažins su sPvP pagrindais, mes manome, kad jie bus pasiruošę patikrinti savo įgūdžius, mesti iššūkį kitiems patyrusiems žaidėjams mokamuose turnyruose. Šie turnyrai labai panašūs į nemokamus, bet turi kelis išskirtinius bruožus.

Kaip galima suprasti iš pavadinimo, norint papulti į tokius turnyrus reikalingas mokestis. Tam, kad patektumėte į mokamus turnyrus, jums bus reikalingas specialus bilietas (tickets), kurį jūs galite įsigyti kristalų parduotuvėje, arba pasikėlus savo pvp rangą gausite geresnes skrynias iš nemokamų turnyrų, kuriose taip pat bus tokie bilietai.

VISOS komandos, dalyvaujančios tokiuose turnyruose, gauna apdovanojimus. Be to, apdovanojimai bus geresni, negu vidutinio lygio turnyre. Perspektyvios komandos gali gauti geresnius apdovanojimus žaisdamos mokamame turnyre, bet jūs turite tikrai gerai žaisti, kad užimtumėte aukštas prizines vietas. Mes tikime, kad labai patyrę žaidėjai pereis į mokamus turnyrus dėl to, kad rizika\gavimas daug aukštesni, negu nemokamuose turnyruose.

Be to, čia nėra automatinio komandos surinkimo, jūs turite ateiti čia jau su savo komanda, o tai reiškia, kad visos komandos bus organizuotos. Čia nebus tokio dalyko, kaip nemokamuose turnyruose, kai atsitiktinai surinkta komanda susiduria su labai organizuotos komandos žaidimu.

Štai mokamų turnyrų apdovanojimų apžvalga:

1 vieta – 1 Gold Tournament Reward Chest, 360 glory, 360 rank points, 180 Gems
2 vieta – 1 Silver Tournament Reward Chest, 240 glory, 240 rank points, 120 Gems
3 vieta – 1 Silver Tournament Reward Chest, 120 glory, 120 rank points, 4 Tournament Tickets
4 vieta – 1 Silver Tournament Reward Chest, 120 glory, 120 rank points, 4 Tournament Tickets
5 vieta – 1 Copper Tournament Reward Chest
6 vieta – 1 Copper Tournament Reward Chest
7 vieta – 1 Copper Tournament Reward Chest
8 vieta – 1 Copper Tournament Reward Chest

Taip, mokamuose turnyruose galima gauti ir kristalų. Jeigu jūs tikrai esate patyręs sPvP Guild Wars 2 žaidėjas, jūs galėsite užsidirbti ir kristalų, dalyvaudami mokamuose turnyruose. Mums atrodo, kad tai labai šaunu. Kristalus galima panaudoti įsigyjant kažką kita, įskaitant ir bilietus mokamiems turnyrams.

Individualizuotos arenos

Na gerai. Jūs susikūrėte savo „bildą“. Jūs susirinkote komandą, ir jūs tikrai gerai susižaidę tarpusavyje. Ir jūs norite vietos, kur būtų galima pasitreniruoti. Ir jums reikalinga vieta, kur galima būtų mesti iššūkį kitiems žaidėjams (kiti žaidėjai, tai žaidėjai – pankai, kurie ką tik turnyro metu pasakė jums, kad jūs — šiukšlė!). Jūs norite turėti galimybę žaisti tam tikruose žemėlapiuose. Jūs norite vietos, kurioje su draugais galėtumėte žaisti be jokių atsitiktinių žaidėjų, kurie, arba ateina, arba išeina.

Ką jums daryti?

Jūs galite užsirezervuoti individualizuotą areną.

Individualizuotos arenos, tai ypatingi PvP žemėlapiai, rezervuoti žaidėjams, kuriuose galima užsidėti slaptažodį, susikonfigūruoti žemėlapį ir išsitestuoti skirtingas strategijas su savo komanda. Tokia funkcija jums leis mesti iššūkį kitiems žaidėjams, padirbėti su savo bildu paslapčia ir išbandyti savo įgūdžius 1 vs 1 su savo draugu. Jūs galite atidaryti serverį visiems ir padaryti žemėlapių rotaciją, kaip jums labiausiai patinka, arba užrakinti serverį su slaptažodžiu, kad jis dirbtų tartum jūsų asmeninė treniruočių salė.

Mes laukiame, kad individualizuotos arenos bus plačiai naudojamos sPvP mėgėjams. Šios arenos padės jums pasidalinti į komandas, gauti vietą, kurią jūs galėsite pavadinti sava vieta, leis jums organizuotis savo nuosavus turnyrus. Jūs galėsite nusistatinėti areną taip, kaip jums bus patogiau (su tam tikrais parametrų apribojimais), ir jūs galėsite patys pasirinkti, kokiuose žemėlapiuose norėsite žaisti.

Sekančiuose straipsniuose mes papasakosime apie individualizuotas arenas, apie jūs nustatymus ir apie tai, kaip jūs jas galėsite užsisakyti.

Individualizuotos arenos, tai viena iš raktinių funkcijų, kuri padės augti sPvP žaidime Guild Wars 2, bet ji nėra vienintelė funkcija…

Kodėl gi šios funkcijos, o ne kitos?

Mes visados  įsiklausydavome į žaidėjų norus, ir labai vertiname jų idėjas. Mes peržiūrėjome daug forumų įvairiuose puslapiuose. Mes skaitėme komentarus straipsniuose apie Guild Wars 2. Mes pasislėpdavome tarp jūsų žaidime, ir skaitydavome jūsų pokalbius. Kas stebi stebėtojus? Mes.

Mes girdėjome daug dalykų, kurių jūs prašote, ir dauguma jų bus tikrai pridėti ateityje į žaidimą. Tiktai mes nedarome taip, kad jūs norite to, ir tada, kai jūs norite, bet tai nereiškia, kad mes jūsų negirdime. Mes turime begalę medžiagos, apie kurią mes norime jums papasakoti, bet ne dabar. Funkcijos, kurias pridedame šiandieną, padės augti sPvP, bet daug ką dar reikės padaryti. Vėl gi — mes nenorime kalbėti apie ypatumus, kol jie neparuošti. Mes nemėgstame tuščių pažadų, ir mes žinome, kad jūs taip pat  to nemėgstate. Bet tuo pačiu mes norime, kad jūs žinotumėte — bus ir kiti papildymai! Mes pabandysime pasiekti tai, ką mes čia aprašėme.

Taigi, kodėl pirmiausia mes pridedame individualizuotas arenas ir mokamus turnyrus?

Mokami turnyrai: mes pastebėjome forumuose, kad naujieji žaidėjau jaučiasi prislėgti, kai susiduria arenoje su labiau patyrusiais žaidėjais, o labiau patyrę žaidėjai labiau norėtų susitikti su sau lygiais žaidėjais. Atsiradus mokamiems ir nemokamiems turnyrams, mes padedame abiem  žaidėjų grupėms rasti tai, ko jie nori. Naujieji žaidėjai galės žaisti nemokamuose turnyruose, kol pajus, kad jie pasiruošę susimokėti ir sudalyvauti mokamame turnyre, o patyrę žaidėjai pereis į mokamus turnyrus, kas leis jiems susitikti arenose sau lygių žaidėjų.

Individualizuotos arenos: mes žinojome, kas individualizuotų arenų stipriai pareikalaus žaidimo bendruomenė, todėl mes joms skyrėme prioritetą. Vėliau bus ir kitokie, ne mažiau reikšmingi papildymai, bet pradžioje mes nusprendėme duoti žaidėjams galimybę turėti nuosavas arenas prieš tai, kol bus pridėtos kitos kybersportines galimybės.

Likusi aisbergo dalis

Mes planuojame įdėti daug papildomų elementų į žaidimą, bet kol kas mes nekalbėsime apie jas.

Mes žinome, kad lyderių lentelės yra labai svarbios.

Mes žinome, kad galimybė stebėti kovas yra labai svarbi.

Mes žinome, kad labai svarbūs yra daug didesni turnyrai.

Mes žinome, kad labai yra svarbi gyvo eterio transliacija (stream).

Mes klausome jūsų, ir girdime ko jūs prašote. Mes norime, kad kyber sportas vystytųsi visame pasaulyje. Mes projektuojame sPvP žemėlapius, turėdami omenyje komentarus. Mes galvojame apie gyvą eterį ir apie tai, kaip mūsų žaidimas veiks gyvame eteryje, kai tik naujieji žaidėjai pramoks žaisti. Mes žiūrime kibernetinio sporto įrašus ir gyvo eterio transliacijas. Mes žiūrime gamecast‘us apie Guild Wasr 2 Youtube portale. Mes galvojame apie tai, kaip žmonės organizuos turnyrus (mažus ir didelius) individualizuotose arenose. Mes kalbame apie kibernetinį sportą per pietų pertraukas. Mes galvojame apie tai, kaip geriau įvesti naujus žaidėjus į žaidimą, prieš tai įsitikindami, kad profesionalūs žaidėjai turėtų vietos augti. Mes galvojame parodyti aukštos kokybės kovas iš geriausios pusės. Tiesa… mes labai daug galvojame apie kybersportą. Ne vien tik Guild Wars 2 žaidime, bet ir visame pasaulyje.

Mokami turnyrai ir individualizuotos arenos bus pasiekiamos jau greitu laiku — pradžioje mokami turnyrai, po to individualizuotos arenos. Ir, kai užbaigsime su šiuo, tada mes pradėsime diegti naujas funkcijas. Turnyriniai PvP žaidime Guild Wars 2 daro savo pirmus žingsnius, komandos pradeda formuotis, ir atsiradinėja pagaliau kai kurie raktiniai elementai. Bet, ar mes baigsime tuo?

Nė velnio!

Tikėtina, kad sPvP žaidime Guild Wars 2 gali būti pabaigtas, bet šiam rėžimui dar toli iki to.

-Jonathan “Chaplan” Sharp