Esu Angel Leigh McCoy, viena iš žaidimo Guild Wars 2 autorių dizainerių komandos. Mes verčiame Tyriją gyvu, kvėpuojančiu pasauliu, ir aš vėl su jumis, kad pasidalinčiau kai kuriais vidinių žaidimo dialogų audio įrašais ir duočiau Jums kažkokį supratimą apie Silvari – naujausią Tyrijos rasę.

Silvari pagrindai

Apie bet kurią Guild Wars 2 rasę rašyti įdomu, tačiau man Silvari yra įdomiausiųjų trejetuke. Man patinka, kaip jų jėga yra derinama su nekaltumu ir kontrastuoja su juos supančiu  tamsos pasauliu. Tą neatitikimą pabrėžia aukos, narsa ir karo su Tyrijos drakonais tragedija.

Pažymėtina, kad Silvari rasė neegzistavo iki tol, kol prieš 25 metus (žaidimo) prabudo dvylika pirmagimių. Nuo tada reguliariai prabunda vis nauji Silvari, ir jų skaičius laikui bėgant vis didėja.

Silvari ateina į šį pasaulį jau suaugę. Jie išsivysto iš kokonų, augančių Blyškiajame medyje: stebuklingame, protingame medyje, kurio šaknys yra giliai Tyrijos žemėje, o šakos – Sapne. Jie palieka Sapną – mistinę vietą, kur surenkama Silvari atmintis – ir auga kokonuose, iš kur paskui išeina į pasaulį. Jie atsineša tokį supratimą apie šį pasaulį, kokį mato visais aspektais, būdami Sapne. Jų pirmosios dienos šiame pasaulyje turi lemiamos reikšmės, ir juos sutinka globėjai iš tų, kas prabudo anksčiau, ir jie padeda jiems atrasti savąjį kelią.

Šioje scenoje Silvari vyras bando paaiškinti Nornų moteriai apie savo prabudimą. Pasiklausykite:

Silvari gimimas

Silvari kūrimas nuo nulio

Per šiuos metus Silvari smarkiai pasikeitė. Pirmuose eskizuose jie atrodė kaip šakotos medinės figūros. Kitame eskizų variante jie priminė vaikus. Mums nesinorėjo, kad vaikai-kariai eitų į kautynes, todėl mes juos padarėme vyresniais.  Be to, Silvari iš pradžių buvo telepatai, tačiau mes iš karto suvokėme, koks tai bus košmaras žaidimo mechanikai ir istorijai, todėl mes panaikinome telepatiją, vietoj to suteikdami empatiją. Tai jiems labiau tinka.

Scenaristų komanda, vadovaujama Bobby Stein ir pasaulio dizainerių Ree Soesby ir Jeff Grabb, sugaišo daug valandų, aptardami Silvari, koks bus jų gyvenimas ir kaip jie veiks. Mes paėmėme jų sprendimus ir sumodeliavome „kasdieninį“ Silvari, kurį jūs galite sutikti Divinity’s Reach gatvėse arba bet kurioje kitoje pasaulio vietoje.

Štai keletas klausimų, kuriuos mes patys sau uždavėme:

Į ką panašios pirmosios Silvari gyvenimo savaitės?
Keletas pirmų savaičių, tai dezorientacijos įveikimas. Laimei, naujai prabudusiems Silvari suteikiama didelė parama.

Silvari neturi brolių, seserų, tėvų ir kitokių šeimyninių ryšių. Kokios tai turi įtakos jų santykiams su kitais?
Jie pasirenka savo šeimas! Kilnusis Silvari gali būti išskirtinai ištikimas kartą užsimezgusiam ryšiui su kita būtybe. Be to, pas Silvari labai stiprūs rasiniai ryšiai, ne tik dėl empatijos, bet ir dėl to, kad tiktai jų rasės atstovai gali iš tikrųjų suprasti, ką tai reiškia – būti Silvari. Šie ryšiai gali būti stiprūs, bet gali ir susilpnėti, kaip, pavyzdžiui, su tolimais giminaičiais, kuriuos matote tik per šventes.

Ar Silvari turi romantiniškų tarpusavio santykių?
Silvari įsimyli taip pat, kaip ir kitos rasės. Jie romantizuoja ištikimybę, o aistra juos domina visose formose.  Yra Silvari vyrai ir Silvari moterys, bet jie negimdo vaikų, kaip kitos rasės. Todėl tradicinės genderinės žmonių rolės  Silvari neturi jokios reikšmės nei visuomenėje, nei romantiniuose santykiuose. Dažnai Silvari aistra yra išreiškiama subtiliais jausmais – emociniais, empatiniais, asmeniniais, ir nebūtinai nulemiama lyties.

Ar Silvari yra naivūs?
Silvari gali būti naivūs, kai pirmą kartą palieka kokoną, bet jie tokiais nepasilieka. Jie gerai įsisavina pamokas, ypač, kai tos pamokos palydimos smūgių, guzų arba sudaužytų širdžių.

Kadangi jie prabunda jau suaugę, ar jie supranta, ką reiškia būti vaiku?
Ne. Jie niekada nebuvo vaikais.  Šios mažos būtybės yra miniatiūrinės suaugusiųjų versijos, kurie yra taip gerai apsaugoti ir svetimi Silvari. Daugelis išsigąsta minties, kad galėjo gimti tokiais pažeidžiamais.

Kartu mes mąstėme apie šį ir kitus klausimus, kol rezultate negavome konkrečios rasės.  Paskui mes taikėme įvairius kūrybinius požiūrius Silvari dialogų kūrime.  Šio proceso metu mes suradome keletą kertinių asmeninių charakteristikų, kurios ir nulėmė Silvari balsus.

Silvari charakteristika #1 – Garbė
Garbė Silvari suteikia padorumo jausmą, kurio neturi kitų rasių jaunimas. Daug kuo jie panašūs į karaliaus Artūro riterius (be lyties apribojimų). Jie rimtai prisiima visus savo įsipareigojimus ir gyvena pagal asmeninį kodeksą. Jų teisingumo sistema pripažįsta dvikovas, o kai dvikova nesuteikia pasitenkinimo, persvarą turi vyresniojo išmintis.  Nors piktieji Silvari iš tikro egzistuoja, dauguma iš jų stoja už teisybę. Ir netgi tie, kurie pasidavė košmarui, nekenčia Vyriausiojo Drakono Zaitano ir Ogg baisumų.
Paklausykite:
Prarasta Meilė

Silvari charakteristika #2 – Smalsumas

Silvari rasei mažiau kaip 25 metai, o dauguma Silvari jaunesni kaip 20 metų. Kai jie ateina į šį pasaulį, jie jau daug ką žino ir matę Sapne, tačiau jie nieko nepatyrė savarankiškai. Todėl Silvari gali stebėtis, džiaugtis ir netgi virpėti matydami kažką tokio, kas Tyrijos gyventojams yra įprasta.

Tačiau Silvari – ne vaikai, kiekvienoje žolelėje regintys stebuklą. Jie turi nuostabos jausmą, tačiau jie nėra naivūs. Jie gimė pasaulyje, kuriame vyksta karas, ir jų nuosavi namai Grove (Giraitė), kenčia nuo pastovių puolimų. Jie greitai supras, kad žmonės apgaudinėja, mirtis skausminga, o blogis egzistuoja. Nepaisant to, jie išeina į pasaulį, kad padėtų kitiems, ištaisytų klaidas, ir, galbūt, vienąkart išguitų blogį visose jo formose.
Paklausykite:
Smulkmenos

Silvari charakteristika #3 – Empatija

Būdami Blyškiojo Medžio palikuoniai, Silvari turi ypatingą ryšį su augalais. Jie gali įsijausti į florą, ir netgi turi tam tikrų magiškų gabumų, kurie leidžia jiems išauginti iš augalų naudingus dalykus, tokius kaip sienos, šarvai ir ginklai.

Kadangi jie patys yra protingų augalų forma, kartais jie gali jausti kito Silvari emocijas, jei pastarosios pakankamai stiprios. Jie negauna jokios informacijos, išskyrus pojūčius, bet šitai ir yra tai, kas vienija Silvari ir suteikia jiems giminystės jausmą.
Paklausykite:
Miesto pokalbiai

Silvari charakteristika #4 – Sapnas
Silvari egzistuoja Sapnų Sapne (Dream of Dreams) iki prabudimo.  Būdami šiose ištakose, jie yra maitinami jų motinos, Blyškiojo Medžio, o kartu su maistu jie gauna žinias apie pasaulį. Blyškusis Medis renka žinias iš prabudusių Silvari.  Jis renka prisiminimus apie jų patirtį kaip koks mistinis tinklas, surenkantis lapus iš srauto. Kuo intensyvesnė ir emocionalesnė patirtis, tuo didesnė tikimybė, kad prisiminimas apie ją pasieks Blyškiojo Medžio sąmonę ir prasiskverbs į Sapną, kur dar neprabudę Silvari galės ją pamatyti.  Tačiau, nors ir nepaprastai galingas, Blyškusis Medis nemato kiekvieno gyvenimo momento visų Silvari ir jis nėra visažinis.

Be to, Silvari mato ne tokius pačius reginius Sapne, taigi kiekvienas prabunda su unikaliu žinių apie gyvenimą pagrindu. Sapnas gali atskleisti paslaptį, kuri išpranašaus Silvari profesiją ir talentus. Jis gali atskleisti istorinius įvykius, kurie turės įtakos būsimiesiems Silvari sprendimams ir jo asmenybei. Jis gali parodyti žinias apie Silvari ir kitų rasių kasdieninį gyvenimą. Silvari pamato daug ką apie Tyrijos gyvenimą ir todėl jie pasirengę gyvenimui, kai užaugs ir paliks Blyškųjį Medį.

Nedidelis prabudusių Silvari procentas junta šauksmą į Wild Hunt (Laukinę Medžioklę). Pirmos užuominos apie tai gali atsirasti Sapne gerokai anksčiau iki prabudimo, tačiau mažai kas sugebės atpažinti jas. Silvari, iššauktas į Laukinę Medžioklę, įgauna ypatingos svarbos paskirtį ir yra vadinamas Laukinės Medžioklės herojumi. Kartu su Laukine Medžiokle atsiranda didelė atsakomybė, kaip ir didelės galimybės.  Dauguma Silvari priima visa tai tiek rimtai, kad net pasiruošę numirti, kad tik atliktų užduotį. Kiekviena Silvari Laukinė Medžioklė yra unikali.
Klausykite:
Ištiesti šakeles

Silvari charakteristika #5 – Filosofija
Kai Silvari pirmą kartą prabudo prie Blyškiojo Medžio šaknų, jie rado akmeninę lentelę  – Skrižali Ventari, kurioje buvo išrėžti 7 priesaikai, pagal kuriuos reikia gyventi. Juos parašė Ventari, išmintingasis kentauras, kuris gyveno prieš šimtus metų, gerokai prieš pirmojo Silvari gimimą. Silvari priėmė šiuos priesaikus kaip pranašo žodžius. Jie aptarinėja jų reikšmę ir rengia filosofinius disputus apie gyvybės, meilės ir garbės prigimtį.
Paklausykite:
Auklėjimas

Įvairovė

Silvari asmenybės sukurtos iš emocijų, individualumo ir tikslų komplekso. Jie greitai tapo tokiais sudėtingais ir subtiliais, kaip ir kitos rasės. Jūs nesutiksite tarp jų šablonų, ir mūsų vidiniai žaidimo dialogai leidžia mums parodyti visas Silvari spalvas, formas ir dydžius.