Kaip daugelis jūsų jau žino, Guild Wars 2: Heart of Thorns mes pristatysime visiškai naują progreso sistemą. Meistriškumo sistema (Mastery), tai pagrindinis komponentas, kuris padės pasiekti vieną iš pagrindinių tikslų pirmajame Guild Wars 2 papildyme. Mes norime įdiegti naują endgeimo progreso sistemą ir reikšmingus žaidėjams būdus, leisiančius pagerinti savo personažus ir savo patirtį, pasiekus maksimalų lygį žaidime.

Meistriškumo dėka žaidėjai, pasiekę 80 lygį, gaus galimybę pratęsti savo kelionę, įgaudami naujų galingų gebėjimų visam akauntui. Meistriškumas yra tai, kieno dėka progresas tęsis po 80 lygio PvE, tačiau tai nėra panašu į tradicinį progresą, todėl pažvelkime iš arčiau, kaip konkrečiai veiks ši sistema.

Kas yra Meistriškumas?

Meistriškumas duoda jums gebėjimus ir bonusus, kuriuos galima atblokuoti visiems jūsų akaunto personažams, pereinant žaidimo kontentą ir įgyjant patirties PvE. Meistriškumas leidžia jums progresuoti PvE, pereinant PvE content. Skirtingai nuo tradicinės progreso sistemos, Meistriškumas rutuliojasi kartu su  pasauliu. Vietoje to, kad po truputį būtų keliamos bazinės charakteristikos, Meistriškumas duoda jums žymių galių, kurios įtakoja jūsų santykį su žaidimu ir atveria naujas galimybes pagal jūsų raidą. Kiekvienoje meistriškumo grandinėlėje yra keletas lygių, kuriuos galima atblokuoti, kas leis jums įgyti galingesnių įgūdžių, susijusių su grandinėlės tematika. Meistriškumas sukurtas tam, kad į progreso sistemą PvP būtų pridėtas Guild Wars 2 komponentas — WvW yra nauja įgūdžių sistema, progresas PvP priklauso nuo jūsų gebėjimo, o PvE dabar bus reikšmingas endgeimo progresas Meistriškumo sąskaita.

Kaip gauti Meistriškumą?

Galimybė vystyti Meistriškumą atsiveria 80 lygyje visiems žaidėjams, kurie turi papildymą Heart of Thorns. Kai ši galimybė atblokuota, PvE zonose personažo patirties juostelė bus pakeista į meistriškumo raidos juostelę. Ši juostelė seks jūsų progresą jūsų pasirinktos meistriškumo grandinėlės raidoje, parodydama įgūdžius, kuriuos jums derėtų patreniruoti, ir tuos, kuriuos jau įsisavinote. Kad galėtumėte stebėti meistriškumo grandinėlę, išleisti meistriškumo taškus ir pakeisti grandinėlę, kurą jūs tobulinate konkrečiu momentu, jums reikės spustelėti šią meistriškumo juostelę. Kadangi meistriškumo treniravimo  juostelė visiškai pakeičia patirtį, žaidėjai, pasiekę 80 lygį, daugiau nebegaus lygių, vietoje to jie treniruos Meistriškumą. Tai atitinkamai reiškia, kad personažai, pasiekę 80 lygį, daugiau nebegaus įgūdžių taškų už lygio pakėlimą. Įgūdžių taškai bus pridėti kaip apdovanojimai už aukšto lygio kontento įvykdymą, kad būtų kompensuotas šis pakeitimas.

Gliding-1

Kad ištobulintumėte tam tikrą meistriškumo grandinėlę, jums iš pradžių reikės ją atblokuoti, panaudojant meistriškumo taškus. Meistriškumo taškus galima gauti už įvairaus žaidimo kontento įvykdymą. Tokie veiksmai, kaip asmeninės istorijos skyriaus įvykdymas, tam tikrų pasiekimų įvykdymas, sunkiai pasiekiamų lokacijų aptikimas, pergalė sudėtinguose mūšiuose, pergalė Nuotykiuose Maguumos Širdyje, arba žemėlapio atidarymas 100%, duos jums meistriškumo taškus. Kiekvieną meistriškumo tašką akaunte galima gauti vieną kartą, taigi, be to, kad jie leidžia jums atblokuoti meistriškumo grandinėles, jie taip pat yra indikatoriumi to, kokią žaidimo dalį jūs jau esate išbandęs. Kai jūs atblokuosite galimybę tobulinti meistriškumą, šalia jūsų personažo vardo atsispindės meistriškumo taškų kiekis, kuriuos jūs užsidirbote, o ne jūsų lygis. Meistriškumo taškus bus galima gauti bet kokiame lygyje, tačiau išleisti juos galima tik 80.

Po to, kai jūs atblokuosite meistriškumo grandinėlės lygį meistriškumo taškų pagalba, jūs galėsite pradėti tobulinti šią grandinėlę. Grandinėlė vystosi įgaudama patirties, kai ši grandinėlė įmontuota į meistriškumo raidos juostelę. Aukštesni meistriškumo grandinėlių lygiai reikalauja daugiau meistriškumo taškų ir daugiau patirties tobulinimui ir progresui.

Kiekviena meistriškumo grandinėlė pririšta prie Tyrijos regiono – jas galima atblokuoti meistriškumo taškais, gautais šiame regione ir vystyti jas galima taip pat tik šiame regione. Su relizu Heart of Thorns, bus pasiekiami du meistriškumo regionai: Heart of Maguuma, kur įeis visos PvE zonos, esančios papildymo Heart of Thorns dalimi ir  pagrindinis Guild Wars 2 pasaulis, į kur įeis visos pasiekiamos tuo momentu PvE zonos. Kadangi meistriškumo grandinėlę galima treniruoti tik tam tikrame regione, meistriškumo vystymo baras keis grandinėlę automatiškai, keičiant regioną, gražinant paskutinę jūsų išsirinktą šiam regionui grandinėlę. Kai kurie meistriškumo taškai bus įskaičiuoti į kontentą, kurį egzistuojantys žaidėjai jau įvykdė, todėl šie meistriškumo taškai bus automatiškai įskaičiuoti kartu su Heart of Thorns relizu, kas leis jums iš karto pradėti jūsų prisijungimus kelyje link meistriškumo.

Ką aš galiu gauti iš Meistriškumo?

Meistriškumas, tai visame akaunte esantys įgūdžiai ir bonusai.  Štai tik keletas pavyzdžių to, ką jūs galėsite tobulinti Heart of Thorns papildyme, kaip Maguumos Širdyje, taip ir pagrindinėje Guild Wars 2 pasaulio dalyje:

  1. Master Lore: Jūs galėsite suprasti naujų sąjungininkų rasių kalbą, atverti slaptas lokacijas ir gauti prieigą prie karo technikos, kuri galės susilpninti jūsų priešininkus.
  2. Master Legends: Mokykitės sukurti visus egzistuojančius prekursorius ir naujus prekursorius, kurie bus įdėti į Heart of Thorns.
  3. Master Exploration: Ištobulinę judėjimo per džiungles meistriškumą, jūs išmoksite naudoti sklandytuvą, kas patektumėte į nepraeinamas vietas, o taip pat gausite galimybę panaudoti ypatinguosius grybus, kad galėtumėte greičiau judėti į Maguumos Širdį.
  4. Master Combat: Maguumos Širdis taps namais patiems sudėtingiausiems mūšiams Guild Wars 2, ir Meistriškumas duos instrumentus, reikalingus jums pasiekti pergalę šiuose mūšiuose. Medžiokite naujus priešininkus, tobulinkite įgūdžius, kad nugalėtumėte čempionus ir tapkite dar labiau žudančiais naujus padarus, kurie laukia jūsų džiunglėse.
  5. Master Fractals: Atverkite naujas gelmes Rūkų Fraktaluose, kad gautumėte galingus įgūdžius, kurie padės įveikti pačias sudėtingiausias kautynes Fraktaluose, gauti dar aukštesnius apdovanojimus ir atblokuoti dar galingesnes infuzijas.

Mordrem-1

Kad geriau suprastumėte, ką jums gali reikšti Meistriškumas, pažvelkime į sklandytuvus, naująjį tyrinėjimo metodą, kuris bus įdėtas į Heart of Maguuma.

Džiunglėse jūs galėsite pasikelti į neįtikėtiną aukštį. Būdami viršuje, jūs galėsite pasimėgauti pribloškiančiais vaizdais … bet kartu jus pastoviai lydės nukritimo grėsmė tiesiog į mirties glėbį miško paklotėje. Tačiau, kai jūs ištobulinsite sklandymo meistriškumą (Gliding Mastery), jūs galėsite laisvai sklandyti tarp medžių viršūnių, išvengdami pavojų, kurie laukia jūsų žemai, panaudoti orą, įgaunant pranašumą mūšyje prieš tam tikrus priešininkus, ir išvengti atsitiktinės žūties dėl neatsargaus žingsnio.

Kai jūs atblokuosite Gliding Mastery grandinėlę, jūs galėsite gauti savo sklandytuvą bet kokiu metu, būdami laisvame kritime į Maguumos Širdį. Kai jūs pirmą kartą gausite sklandytuvą, jūs pastebėsite, kad turite ribotą kiekį energijos ore. Būkite atsargūs, jei jums baigsis energija, kol jūs sklandote, sklandytuvas susisuks, ir jūsų lauks kietas nusileidimas!

Toliau tyrinėdami džiungles, jūs galėsite toliau vystyti savo sklandymo įgūdžius, gerindami šį meistriškumą. Skraidykite toliau, šokinėkite aukščiau ir naudokitės stipriais oro srautais, kad sklandytumėte su didesne jėga – padarykite taip, kad jūsų sklandytuvas geriau dirbtų jums ir tyrinėkite Maguumos Širdį iš esmės.

Įvairios meistriškumo rūšys ir Maguumos širdis buvo sukurti su tikslu paremti vienas kitą. Atskleisdami meistriškumą, jūs tapsite dar efektingesni mūšiuose su tam tikrais priešininkais džiunglėse, jūs galėsite pasiekti naujas sritis ir pilnai ištirti žemėlapį, ir galėsite pakartotinai aplankyti vietas, kur esate buvę anksčiau, tačiau tuo pačiu jūs turėsite prioritetą, kurį suteikia ilgainiui išsivystę gebėjimai. Ir pagal kontento įvykdymo tipą Maguumos Širdyje, tokį kaip tam tikrų rezultatų pasiekimas nuotykiuose, arba žemėlapio ištyrimas, jūs gausite dar daugiau meistriškumo taškų, kuriuos galėsite išleisti taip, kaip norėsite.

Kiekvienas meistriškumas, kurį tobulinsite, duos naudos visiems jūsų personažams akaunte. Sklandymas rimtai pagerina jūsų galimybę judėti per džiungles, tačiau kitos meistriškumo rūšys yra nukreiptos į mūšius, istoriją ir tyrinėjimus.

Meistriškumas išlieka čia visiems laikams

Mes nepaprastai džiaugiamės įnešę Meistriškumo sistemą į Guild Wars 2. Mes manome, kad tai geriausia progreso sistema žaidime, kur pati kelionė jau yra kaip tikslas. Meistriškumas leidžia mums susikoncentruoti į naujų įgūdžių pristatymą jums, kartu nesumenkinant jūsų ankstesnių pasiekimų reikšmingumo.  Meistriškumas padės jums pastoviai augti ir susidoroti su naujais sunkumais, susitelkiant ties žaidimu, o ne ekipiruotės grindu. Meistriškumas pasižymi lankstumu, kuris leidžia tiek išvykti į naujas vietas, tiek ir vėl apsilankyti pamėgtose, jau matytose anksčiau lokacijose, ir kadangi meistriškumo sistema suteikia progresą visam akauntui, tai naujus personažus belieka tik pasveikinti.

Mes nekantriai laukiame galimybės pasidalinti Meistriškumu su jumis, kai Heart of Thorns bus paleista  Guild Wars 2.