Sveiki,

Ne per seniausiai pasirodė naujas žaidėjas susirašinėjimo ir balso pokalbių programų tarpe – „Discord”. Ši programėlė veikia panašiu principu kaip ir visos kitos gerai žinomos alternatyvos: TS, Ventrilo ar Skype, tačiau turi visai neblogų pliusų.

Visų pirma ši programėlė yra visiškai nemokama. Veikia panašiu verslo modeliu kaip ir Viber. Tai reiškia, kad žaidimo serveriai, kanalai yra visiškai nemokami.

Kas nustebino – išvaizda ir patogus valdymas. Viskas po ranka, lengvai pasiekiama. Kitaip sakant „noob-friendly”. Vienu metu galima jungtis į skirtingus serverius, naršyti po kanalus ar susirašinėti su pavieniais asmenimis. Norint pasikalbėti tik keliese greitai galima susikurti savo serverį/kanalą ir pakviesti norimus asmenis. Iš tiesų labai primena senus gerus laikus mIRC’e.

Jokių nepageidaujamų asmenų! Sėdint TS ar kituose nemokamai be slaptažodžių prieinamuose serveriuose, dažnai pasitaiko nelaimėlių užklydėlių, kurie eina per serverius ir tiesiai šviesiai „p*** protą”. Dabar turbūt madinga ir juokinga, galima visaip apsisaugoti, bet į Discord serverį be pakvietimo nepakliūsi. Panašiai kaip į GW2 gildiją taip ir į Discord serverį. Pakvietimas gali būti be galiojimo laiko arba su – galioti tik tam tikrą laiko tarpą.

Kuo dar patrauklus Discord – nereikia siūstis ir palaiko daugelį operacinių sistemų. Jei žmonės norėtų prisijungti ir susirašinėti, pažiūrėti dienos naujienas, gauti kokios nors informacijos pavyzdžiui, kad ir darbo metu – galima tiesiog prisijungti per interneto naršyklę. Na čia daugiau aktualu tiems, kurie turi apsaugotus darbinius kompiuterius ir nėra galimybės įsidiegti papildomos programinės įrangos. Žinoma yra ne tik interneto naršyklės, bet ir Windows, Mac, iOS, Android ir greitai Linux versijos.

Serveriai ir kanalai lengvai administruojami, galima atskirai valdyti tiek susirašinėjimo tiek kalbėjimo kanalus. Paskirti administratorius, uždėti įvairius draudimus, pašalinti nepageidaujamus asmenis ir panašiai.

Šiaip labai patrauklus Chat/VoIP klientas, pats jį naudoju ir siūlau visiems išbandyti. Būtų labai smagu turėti ir Evil Squad serverį!

Oficiali Discord nuoroda – čia.

be51c36330395e516da99777086142f1 Capture

P.s. Čia yra ne reklama, niekas nevertė ir nefinansavo šio blogo/pranešimo apie Discord. Nusprendžiau pasidalinti, kadangi patį labai maloniai nustebino ši programėlė, gal patiks ir Jums! 🙂 Cheers!